• 0

وقتی قله‌ها دریچه مسافران هتل می‌شوند / طراحی پست‌مدرن مسافرخانه‌های روستایی ایتالیا


سرویس معماری هنرآنلاین باز نشر ترشیده ها: هتلی که در کوه‌پایه‌های این منطقه به اجرا رسیده و نمایشی از برف و یخ را بر روی حجم منحصربه فرد ساختمان نشان می‌دهد. نام پروژه “هتل ۱۳۰۱” بوده که این اسم را از ارتفاع فعلی سایت ساختمان از سطح دریا الهام گرفته است. هتل ۱۳۰۱ در یک شهر کوهپایه‌ای کوچک واقع شده است، و طرح تلفیقی آن به دنبال پیش زمینه‌ای واسه ی تکمیل چشم‌انداز منطقه بوده، و مکانی واسه ی اقامت توریست‌ها که بتوانند از تفریحات منطقه نهایت استفاده را ببرند.

شاید شاخص‌ترین مشخصه هتل ۱۳۰۱ پنجره‌های مثلثی شکل آن باشد که با تأثیرپذیری از شکل قله‌های کوهستانی اطراف خود طراحی شده است. البته فرم نمای هتل صرفاً به عنوان یک کانسپت بصری طراحی نشده است. پیش آمدگی پنجره سایه بانی مناسب واسه ی نور شدید سایت‌های مرتفع بوده، و فرم مثلثی پنجره‌ها اجازه نمی‌دهد تا حجم زیادی از برف  بر روی سازه سایه بان فشار وارد کند. ترفند دیگر مثلثی بودن نما، منجر به ایجاد قندیل زیر سایه بان می‌شود و حس بصری زیبایی را به بیرون ساختمان هتل می‌بخشد.

ساختمان اصلی هتل توسط ستون‌های بتنی از زمین جدا شده و فقط لابی هتل در فاصله‌ای نزدیک نسبت به زمین قرار گرفته است. دلیل مرتفع کردن سطح اتاق‌های هتل، ایجاد حس زندگی در خانه‌ای درختی واسه ی مسافران و مراجعه‌کنندگان است.لینک منبع

باز نشر توسط وب سایت تفریحی ترشیده ها | Torshideha.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *