• 0

تغییر اساسنامه انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران در آستانه ۲۰ سالگی


به گزارش هنرآنلاین باز نشر ترشیده ها، نگار نادری‌پور ریس هیات مدیره انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران در این زمینه گفت :چنانچه مستحضرید انجمن در آستانه ٢٠ سالگیست، تغییرات و اصلاحات اساسنامه حداقل در دهه اخیر دغدغه همه هیات مدیره ها بوده و لزوم به روزرسانی اساسنامه سالهاست که احساس می شود.اما به دلایل متعددی از جمله نیاز به تدوین اساسنامه و مشارکت اعضا و همچنین مشکلات برگزاری مجمع فوق العاده، این مهم به تعویق افتاده بود.

او افزود: یکی از مهمترین مسائلی که از ابتدای پذیرش مسئولیت انجمن در پی آن بودیم اصلاحات اساسنامه بود که پس از تشکیل کارگروه اساسنامه از اواخر سال گذشته و برگزاری جلسات متعدد با هیات موسس انجمن، هیات مدیره‌ها و مسئولین دوره‌های گذشته، اساتید مجسمه‌سازی و حقوقدانان برگزار گردید و نسخه حاضر پس از بارها اصلاح و گنجاندن نظرات اعضا تدوین شد.

به گفته نادری‌پور؛ انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران بزرگترین تشکل مجسمه‌سازان ایران است،این نهاد تخصصی پتانسیل و توان سیاستگذاری‌های کلان در حوزه هنر و مجسمه‌سازی کشور را داراست و تغییرات اساسنامه در جهت گسترش حیطه تصمیم‌گیری انجمن اعمال شده است. به بالاترین رکن انجمن یعنی مجامع عمومی اختیارات بیشتری داده شده و با به وجود آمدن اعضا به وابسته و پیوسته، پروسه به حد نصاب رسیدن و تشکیل مجامع آسانتر خواهد بود. هدف این است که مجامع نقش خود را در تصمیم گیری و سیاستگذار ی‌های انجمن را ایفا نمایند.

او افزود: با تصویب اساسنامه جدید ازین پس بازرس علاوه بر نظارت بر عملکرد مالی، فعالیت‌های هیات مدیره را در چارچوب اساسنامه نیز رصد خواهد کرد. تصویب سند چشم انداز گام بزرگ و موثر دیگری ست. یکی از نگرانی‌ها و مشکلات انجمن‌ها تغییر سیاست‌های هیات مدیره در هر دوره است. چشم‌انداز ، اهداف استراتژیک و عملیاتی مانند نقشه راه، به همگرایی بیشتر در سیاستگذاری هیات مدیره ها منجر خواهد شد.

وی ضمن قدردانی از اعتماد و مشارکت بالای اعضا، ابراز امیدواری کرد که تداوم این همدلی و همبستگی میان اعضا به انجمنی بالنده و پویاتر بیانجامد.

 

 لینک منبع

باز نشر توسط وب سایت تفریحی ترشیده ها | Torshideha.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *